6 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Obrazek użytkownika Marcin Mandel
Ostatnio był(a): 16 g 35 min temu
Wiedeń (VIE) - Duszanbe (DYU) 1753 PLN RT

Niedawno pisałem o połączeniu Berlin TXL - Chodżent (obecnie około 2000 PLN). Oto inna opcja: Wiedeń - Duszanbe, również latem. Loty wykonują linie Rossiya Airlines (code-share z Aerofłotem). Dla przykładu:

gość (anonim)
Obrazek użytkownika gość
Jak wygląda sprawa wiz

Jak wygląda sprawa wiz Tadżyckich? Są dla nas VOA?

gość (anonim)
Obrazek użytkownika gość
Są. Informacje z drugiej

Są. Informacje z drugiej ręki: Wizę na lotnisku załatwia się bez większych problemów, należy jednak liczyć się z możliwością spędzenia dwóch godzin w kolejce i przed okienkiem, przydają się też podstawy rosyjskiego (albo troszkę determinacji).
Problemem jest za to kwestia meldunku. Meldunek jest obowiązkowy, do 3 dni po przylocie, robią go tylko drogie hotele. Przy organizacji noclegów w cenach które są lubiane prze uczestników tego forum należy przed wylotem dowiedzieć się, jak to się robi. Warto też wiedzieć, że zasadniczo można zameldować się jedynie w Duszanbe.

gość (anonim)
Obrazek użytkownika gość
Kurcze, co do meldunku

Kurcze, co do meldunku napisałem to strasznie pogmatwanie :)

Prosto i w punktach:
1. Nocujemy w drogim hotelu = hotel nas melduje
2. Nocujemy w tanim hotelu = musimy zameldować się sami = musimy wiedzieć jak to się robi i możemy to zrobić w zasadzie tylko w stolicy
3. Po dokonaniu meldunku możemy poruszać się po kraju bez konieczności ponownego meldowania.

gość (anonim)
Obrazek użytkownika gość
O jak bardzo drogie hotele

O jak bardzo drogie hotele chodzi? Tylko takie klasy Hilton meldują czy hotel za ok. 30 euro też może?

gość (anonim)
Obrazek użytkownika gość
O ile mi wiadomo, obowiązek

O ile mi wiadomo, obowiązek rejestracji został niedawno zniesiony dla posiadaczy wiz turystycznych (również VOA) pozostających na terytorium Tadżykistanu poniżej 30 dni.

Tajikistan Foreign Traveler Registration Requirements

Foreign travelers in Tajikistan are required to register with the Ministry of Foreign Affairs or the Ministry of Interior Affairs Department of Visas and Registration.

The registration process takes a few days, once completed; the registration stamp is placed on a separate passport page from your visa. The only exception to this rule is for holders of tourist (“T”) visas who are staying in Tajikistan for up to 30 days. “T” visa holders do not need to register, unless they decide to extend their stay, in which case they should register prior to the 30 day limit. Holders of all other visa categories must register with the MFA or OVIR within three days of arrival in Tajikistan.

Travelers who fail to register their visas may not be allowed to exit Tajikistan until after they have paid a fine and obtained a registration stamp from the MFA or OVIR. The fines, depend on the duration of the traveler’s stay without registration.

Oczywiście wybierając się do takiejgo kraju jak Tadżykistan warto sprawdzić te informacje na własną rękę, ufanie anominowym ludziom z internetu jest generalnie niewskazane :)

Dodaj komentarz